خداحافظ چاپ In door!

معمولا وقتي مي‌خواهيم از يك استند يا هر فضاي تبليغي ديگر در فضاي داخلي استفاده كنيم، يا ابعاد آن به حدي است كه امكان نزديك شدن مخاطب به آن زياد است، براي چاپ آن آگهي حتما از چاپ Indoor و دستگاههاي مخصوص اين چاپ استفاده مي‌كنيم.

جالب اينجاست كه در بررسي ماشينهاي مخصوص چاپ فضاي داخلي (Indoor) و چاپ فضاي خارجي (Outdoor) همانطور كه در جدول زير مي‌بينيم، فقط معيار كيفيت است كه در دستگاههاي چاپ Indoor بالاتر از دستگاههاي Outdoor است و ما چيزي در حدود 3 الي 5/3 برابر هزينه چاپ outdoor براي چاپ Indoor فقط به خاطر كيفيت، پرداخت مي‌كنيم و جالب‌تر اينكه، معمولا مدياهاي Indoor (بجز بنر Indoor) كه امكان پاره‌شدن، كثيف‌شدن و ... دارند، ما را بر آن مي‌دارند كه براي محافظت بهتر و عمر بيشتر طرح، از روكش‌هاي لمينيت هم استفاده كنيم كه اختلاف هزينه تمام‌شده يك طرح با تكنولوژي چاپ Indoor را به حدود 4 برابر هزينه‌هاي چاپ Outdoor (400 درصد) مي‌رساند.

اما امروزه تكنولوژي ماشينهاي چاپ Outdoor در حال جبران اين تنها نقطه ضعف خود در برابر ماشينهاي Indoor يعني «كيفيت» است بطوريكه ماشينهاي جديد چاپ فضاي باز، امروزه به‌راحتي 80 الي 90 درصد به كيفيت Indoor نزديك شده است. به همين دليل هم هست كه قيمت چاپ Indoor با سرعت بيشتر نسبت به Outdoor در حال كاهش است و اختلاف اين هزينه چاپ با اين دو تكنولوژي به مرور زمان كمتر مي‌شود. شايد تا چند سال آينده ديگر دستگاه چاپي صرفا براي مصارف Indoor وجود نداشته باشد و همان دستگاه كه بنر يك بيل برد 100 متري را چاپ مي‌كند، چاپ يك استند يا يك قاب فنري را هم تامين كند و شايد روزي فرا برسد كه بگوييم: «خداحافظ چاپ Indoor»!

 

دستگاههاي چاپ فضاي داخلي

(In door)

دستگاههاي چاپ فضاي خارجي

(Out door)

كيفيت بالاتر

كيفيت پايين‌تر

سرعت چاپ كمتر

سرعت چاپ بيشتر

هزينه چاپ بيشتر

هزينه چاپ كمتر

عرض چاپ كمتر

عرض چاپ بيشتر

استفاده از جوهر معمولي

استفاده از جوهر UV

قيمت دستگاه كمتر

قيمت دستگاه بيشتر

 

لطفا مارا در گوگل محبوب کنید