بنرها پراستفاده ترين تبليغات اينترنتى

تبليغات بنرى با وجود حجم كم وسيله اى كارآمد براى تحقق اهداف چندمنظوره اند؛ زيرا بنرها در حقيقت بخشى از پيام هاى تبليغاتى شركت ها و وب سايت ها هستند. اين شيوه تبليغ، اسم، نشانه (logo) و توليدات شركت ها را با روش هايى گوناگون و متنوع به نمايش مى گذارد.بنرها، ابزارى براى افزايش ميانگين كليك ها به شمار مى آيند كه بدون پرداختن به جزئيات، مشترى را به كليك تشويق مى كنند.
بنر ها و كاهش كليك ها
در اوايل قرن حاضر، با كاهش تعداد كليك ها از ۲تا۳ درصد در دهه ،۹۰ به ۵/۰ درصد، اين تصور به وجود آمد كه عمر مفيد بنرها به پايان رسيده است. خوشبختانه، در آن زمان تحقيقاتى انجام شد كه نشان مى داد بنرها نقش مهمى در معروف كردن نام و نشان تجارى شركت ها در اينترنت به عهده دارند.

در واقع، با وجود كاهش ميانگين تعداد كليك ها، معيار ديگرى با نام روش هاى بازاريابى زنجيره اى وجود دارد كه بر موثر بودن بنرها تاكيد مى كند. بديهى است، روش هاى بازاريابى زنجيره اى تاكنون كمك هاى قابل توجهى به فروش از طريق شبكه اينترنت كرده اند. به اين ترتيب، بنرها حتى با كاهش ميانگين كليك ها، هنوز در تبليغات اينترنتى نقشى پررنگ دارند و حتى در سال هاى گذشته، با توجه به افزايش علاقه مردم به اينترنت، كارآيى و نقش بيش ترى در بازاريابى الكترونيكى پيدا كرده اند.اگر تبليغات بنرى را با روش بازاريابى مستقيم از طريق پست مقايسه كنيم، درمى يابيم كه انتظار ما از تعداد پاسخ ها بايد واقع بينانه باشد. آمار نشان مى دهد که پاسخ هاى به دست آمده از بسته هاى پستى فرستاده شده، بسيار اندك و حتى كم تر از ۵/۰ درصد است. بنابراين، چندان مايه تعجب نخواهد بود اگر ميانگين تعداد كليك ها در هر صد كليك، در مورد بنرها نيز در همين سطح باشد، نكته اى كه به ذهن مى آيد اين است كه بنر ها هنوز هم به طور مستقيم نيازهاى شغلى را برآورده مى كنند. اين امر شايد به توانايى بنرها در تبليغات مربوط به آرم و زنده نگه داشتن نام شركت ها، محصولات و خدمات و هم چنين يادآورى پى در پى نام آن ها برمى گردد.
بنر ها و نام شركت ها
پراستفاده ترين تبليغات اينترنتى، بنرها هستند و استفاده از ابزار و روش هاى نوين، افزون بر افزايش تاثير اين روش تبليغاتى، انقلابى در اين نوع تبليغ ايجاد كرده است. براى كسانى كه از ابزارهاى سنتى تبليغ، مانند تلويزيون، راديو يا تبليغات چاپى استفاده مى كنند، تبليغات بنرى نقش بسزايى در افزايش قابليت هاى تصويرى علامت هاى تجارى دارند و همين طور ميانگين تعداد كليك ها را افزايش مى دهند.مطابق گزارش تبليغاتى فورستر در شرايط يكسان، تبليغات online تاثير بسزايى در مشهور شدن نام تجارى شركت ها دارند (چيزى در حدود ۶۰ درصد). هزينه اين نوع تبليغات بسيار كم تر از تبليغات عادى است.
به ياد داشته باشيم كه بازارياب ها بايد براى افزايش بازدهى، از فناورى نوين در تركيب تبليغات online و offline استفاده كنند. افرادى كه ابزارهاى تبليغاتى سنتى را براى محصولات خود مناسب نمى دانند، مى توانند از تبليغات بنرى براى گسترش نام شركت خود بيش ترين بهره را ببرند. كليد موفقيت افرادى كه فعاليت هايشان ارتباط تنگاتنگى با شبكه اينترنت دارد، گنجاندن بنرها در وب سايت هايى است كه به نحوى به موضوع تبليغ آن ها مرتبط هستند. ديدن تبليغات بنرى يك شركت از سوى مشتريان، چه با كليك بر روى آن ها همراه باشد و چه نباشد، در معروف كردن نام شركت با هزينه اى اندك، نقشى باورنكردنى دارد. امروزه بنرها را حدود ۴ تا ۸ هفته در سايت قرار مى دهند، اما براى دست يابى به نتيجه بهتر، به زمان بيش ترى نياز است. تبليغات آرم شركت ها در اينترنت مانند موارد سنتى مشابه، به تلاشى بسيار نياز دارد، اما در اين مورد شما بايد گاهى مطالب را به روز كنيد. در اين صورت مطمئن باشيد نام آرم تجارى مورد نظرتان را در ذهن ها ماندگار مى كنيد. حجم، فضا و مكان قابليت هاى ارتباط دوسويه و شيوه هاى بيان گفتارى و شنيدارى تبليغات بنرى در صفحات وب رو به افزايش است. اگر پيش از اين كه ساير بازارياب ها خبردار شوند و فرصت ها را از چنگ شما در آورند، به كسب درآمد از اين منبع بپردازيد، خواهيد ديد كه در مدتى كوتاه مزاياى بسيارى به دست مى آوريد و به سرعت معروف خواهيد شد.

منبع: اینترنت

 

 

لطفا مارا در گوگل محبوب کنید