عضویت در خبرنامه سایت

اشتراک گذاری مطالب سایت

FacebookTwitterDiggGoogle BookmarksLinkedin

آخرین اخبار سایت دانش تبلیغات

اپراتورهای تلفن همراه از هرگونه تبلیغات پیامکی و تلفنی منع شدند

براساس تصمیم جدید رگولاتور ارتباطی، تبلیغات اپراتوری به هر شکل و روشی غیرقانونی است و چنانچه از امروز اپراتوری برای تبلیغات به تلفن شما زنگ زد، حق شکایت از آن را دارید.

معضل تبلیغات و مزاحمتهای ارتباطی بر بسترهای ثابت و سیار سالهاست گریبان مشترکان تلفنی کشور را گرفته و در شرایطی که برخی ناظران در دولتهای مختلف، توجهی به این موضوع نداشتند اما برخی هم درصدد ارائه راهکارهایی برای مقابله با آن برآمدند که در نهایت نتیجه‌ای در بر نداشت و اتفاقا به شکلی معکوس، همسو با رشد فضای ارتباطی بیش از پیش دامان مشترکان را گرفت.

پیامکها و تماسهای تبلیغاتی از جمله این موارد است که به شکلی سرسام‌آور توسط اپراتورهای تلفن همراه به کار گرفته می‌شود و هدفی جز سودجویی در پشت آنها نیست.

برخلاف اینکه دولت گذشته اقداماتی برای ساماندهی پیامکهای انبوه و تبلیغاتی انجام داد و سامانه‌ای برای تنظیم این پیامکها در نظر گرفت تا با نظر مشترکان ارتباطی، سرویسهای مدنظرشان فعال شود اما از تبلیغات تلفنی غافل ماند.

وزارت ارتباطات هم طی بیانیه‌های مختلف از مشترکان درخواست کرد تا در صورت مشاهده روالی خارج از جریان ترسیم شده (پیامکهای تبلیغاتی مزاحم)، مراتب را به سامانه جامع 195 که به منظور بررسی شکایات مردمی در نظر گرفته شده، مخابره کنند تا جلوی سودجویی و مزاحمتها گرفته شود.

لطفا مارا در گوگل محبوب کنید